Jak wybrać rozmiar?

Projektując nasze produkty skupiliśmy uwagę na dopasowaniu ich do konkretnej rasy.

Wybierz rasę pieska i zobacz tabelę rozmiarów

 

Wybierz rodzaj produktu i zapoznaj się z naszymi zaleceniami dopasowania rozmiaru do rasy pieska

 

Shih-Tzu to pieski posiadające zgodnie ze Wzorcem rasy Shih Tzu FCI klatkę piersiową głęboką i szeroką oraz dobrze zawieszoną pomiędzy nogami. Oznacza to, że mostek pieska jest nieco bardziej wysunięty do przodu. 

Maltańczyk powinien mieć głowę średniej wielkości, warto zaznaczyć, że kufa jest krótsza od czaszki, a trójkątne uszy dokładnie przylegają do głowy. Maltańczyka charakteryzuje też szeroka klatka piersiowa, a także nisko osadzony, gruby u nasady i zwężający się ku dołowi ogon. Sylwetka: nieco wydłużona, o prostym, mocnym grzbiecie i szerokim, mocnym zadzie. Kończyny: krótkie, proste, równolegle ustawione, dobrze przylegające do tułowia. Dorosły maltańczyk osiąga wzrost 20-25 centymetrów. Waga zwykle waha się w granicy 3-4 kilogramów.

Sznaucer miniaturowy w swojej budowie jest zwarty, grubokościsty, o kwadratowej sylwetce. Głowa: długa, mocna, stanowi połowę długości grzbietu. Czoło: płaskie. Kufa: długa, w formie ściętego klina. Szyja: proporcjonalnej długości, muskularna. Sylwetka: kwadratowa, sucha, elegancka. Tułów stanowi dwukrotność linii głowy. Linia suchego, zwartego grzbietu delikatnie opada od wysokiego kłębu do zaokrąglonego zadu. Kończyny: mocne, proste, dość szeroko, równolegle ustawione, o silnych stawach i ścięgnach. Łapy małe, okrągłe, zwarte. Ogon: gruby u nasady, szablasty lub sierpowaty. 

Buldog francuski to pies o małej, krępej i muskularnej sylwetce. Ma szeroką, kwadratową głowę o dużych, stojących uszach. Według wzorca tej rasy ogon jest „naturalnie krótki, idealnie-wystarczająco długi, by zasłonić odbyt, nisko osadzony, raczej prosty, gruby u nasady i zwężający się stopniowo ku końcowi. 

Jeśli chcesz ubrać pieska, który ma inne wymiary niż te z tabeli poniżej lub jeśli Twój piesek jest innej rasy – napisz do nas biuro@doginio.pl Indywidualnie dobierzemy ubranko do wymiarów Twojego pieska.

Sprawdź jak poprawnie zmierzyć pieska.